A Bajnok
( avagy mégsem(?) felejtettem el sakkozni?! - Menyhárt)

Mai napon 9-től este 6-ig zajlott az okt. 23 ünnepi rapid sakkverseny a Gábor Dénes Szakközépiskolában a Debreceni Sakkbarátok Klubja szervezésében.
9 fordulós versenyen 2x20 perces partikat vívtak a résztvevők.
A versenyt rajt-cél győzelemmel nyerte a rendező klub web-mestere, Menyhárt Tibor FIDE-mester mindössze két döntetlent elhullajtva.

1. Menyhárt Tibor Debreceni Betű SE  8 pont
2. Áts László Debr. Sakkbarátok Klubja  7,5 pont
3. László János  Kazincbarcika  7 pont
4. Erdei Lajos Nagyrábé  6 pont
5. Kun Sándor Hajdúszoboszló  5,5 pont legjobb senior (55 év alatti)
6. Toldy Emil Debr. Sakkbarátok Klubja  5,5 pont legjobb IFI (18 év alatti)
...10. Karikás Marianna Hajdúböszörmény 5 pont legjobb női
...12. Gerda Emil Tetétlen 4,5 pont legjobb "amatőr" 1700 értékszám alatti

A győztesek értékes tárgydíjak mellett érmeket és serlegeket vihettek haza a sikeresen megrendezett versenyről.

Végül egy kedves hozzászólás az egyik versenyzőtől:

"Kedves Miklós!

Nagyon örülök, hogy megismerhettem ezt a sakk-klubbot, kár, hogy most már nem Debrecenben lakom.
Életem első olyan versenye volt, ahol nem szereztem pontot, de kitűnően éreztem magam (és stikában  játszottam vagy 15 partit a versenyek között, nagyon szimpatikus volt, ott néha nyertem is, és tanultam is!), hála az oldott jó hangulatnak.

Köszönettel:  Oláhné Szőke Zsuzsa (néni)"